/Files/images/bezpechniy_nternet/hotline.gif Безпека дітей в Інтернеті

On-ляндія— це казкова країна, де діти почувають себе захищеними.Вони знають, як правильно користуватися перевагами Інтернету.On-ляндія— це інтерактивний курс з інтернет-безпеки—спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, не урядових організацій, за підтримкою громадсько-соціальних діячів.Цей сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. На сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, ознайомившись з якою навіть починаючі користувачі зможуть ефективно використовувати ресурси мережі йзахистити себе від небажаного контенту.

Уцьому розділі діти тамолодь можуть ознайомитися зпитаннями інформаційної безпеки, причитавши історії-комікси. Надодаток довідомостей про інформаційну безпеку ціісторії містять завдання татеми для розгляду.Учні можуть ознайомитися зісторіями самостійно, умаленьких групах, або під керівництвом вчителя. Історії призначено для різних вікових груп, але їхможна використовувати також залежно від рівня навичок учнів.

Історії для дітей 7—10 років

Безмежний ліс— історія про дев'ятирічного Миколку, який вчиться користуватися комп'ютером таелектронною поштою. Читачі дізнаються про те,щотаке Інтернет іщовньому можна робити. Крім того, вісторії розповідається про те,щовІнтернеті єречі, від яких слід захиститися.Нові друзі Ганнусі— це продовження історії «Безмежний ліс». Головною героїнею єдвоюрідна сестра Миколки, Ганнуся. Вісторії йдеться про публічний характер Інтернету, етикет вІнтернеті, публікацію зображень таавторські права.

Історії для дітей 11—14 років

Римська група— розпочинається з того, що Ема, яка є членом шкільного театрального гуртка, отримує сценарій віД невідомого друга з чату. Вісторії порушуються питання авторських прав, захисту комп'ютера тазначення паролів.Плутанина та інциденти— цей розділ містить короткі оповідання, в яких йдеться про достовірність інформації в Інтернеті, відповідальність, пов'язану з публікацією фотографій та текстів, а також про зустрічі з людьми в Інтернеті та про однорангові (P2P) мережі в Інтернеті.Для того щоб мати можливість переглянути історії, на комп’ютері має бути встановлено Flash-програвач.

10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей.

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
Анімований ролик про повсякдене життя сім'ї Іванових
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.