/Files/images/getImage.jpg
Молюсь за тебе Україно,

І, як за матір молюсь,

За тебе, рідна і єдина,


Щодня я Богові молюсь.
О чисті, о усі джерела

Дніпро-славутич, оживе

І заспіваєм – ще не вмерла

Вкраїна рідна, і не вмре...!

/Files/images/Банер(1).jpg

http://www.mk.gov.ua/store/files/announce_1540214358.pdf

Акція "Маки пам'яті"

/Files/images/akts/20150506_122711.jpg

До 70-річчя Великої Перемоги в районі проводиться акція "Маки пам'яті." Саме ці квіти є нагадуванням про тих, хто віддав своє життя, захищаючи свою Вітчизну. Пам'ять події, які відбувалися на нашій землі, робить нас сильнішими, має оберігати від помилок минулого і має допомогти перемогти сьогодні. Учні 5-7 та 9 класів долучилися до акції "Маки пам'яті". Вони зайнялися виготовленням маків, які прикрасять груди всіх учнів, вчителів, працівників школи та населення села 9 травня - в День Перемоги.

/Files/images/den_peremogi/DSCN6053.JPG

День пам'яті та примирення у селі Фрунзе відзначили свічковою ходою. в ній взяли участь педагогічний та учнівський колектив Фрунзенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, колектив Фрунзенського дитячого садка "Сонечко", працівники сільської ради та жителі села.

/Files/images/den_peremogi/DSCN6056.JPG

Зустріч з воїном АТО у Фрунзенській загальноосвітній школі I-II ступенів

/Files/images/zustrch_z_uchasnikom_ato/07092015114.jpg 7 вересня у Фрунзенській школі було проведено виховну годину «З Україною в серці».

/Files/images/zustrch_z_uchasnikom_ato/07092015105.jpg Почесним гостем заходу був завгосп нашої школи, учасник АТО - Борисенко Анатолій Олександрович, який зараз знаходиться у короткотривалій відпустці. До зустрічі з ним учні школи готувалися заздалегідь : виготовляли обереги, вітальні листівки, малюнки не тільки для шанованого Захисника, а й для його бойових побратимів. На адресу Анатолія Олександровича звучало багато теплих слів, побажань здоров’я та скорішого повернення до рідної домівки, учениця 9 класу Мальована Аліна подарувала йому пісню «Прошу в неба».

Хвилиною мовчання учасники виховного заходу вшанували тих, хто поклав своє життя в зоні АТО, з честю виконавши свій головний обов’язок – захист Батьківщини.

/Files/images/zustrch_z_uchasnikom_ato/07092015104_1.jpg Цікавою для учнів була розповідь Анатолія Олександровича про бойові будні, яку він закінчив словами, які є нині символом патріотизму: «Хай живе Україна! Слава Україні – Героям слава! Перемога буде за нами!»

На згадку про зустріч наш Захисник залишив пам’ятний напис на Прапорі України, який знаходиться в школі в рамках районної естафети пам’яті «Вони відстоюють свободу та незалежність України».

/Files/images/akts/28102015190.jpg

28 жовтня у Фрунзенській ЗОШ I-II ступенів проведено виховну годину «Шлях до Перемоги»

Однією із жахливих сторінок ХХ століття є Друга світова війна 1939-1945 рр., яка торкнулася і нашої країни. Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави. 28 жовтня у Фрунзенській ЗОШ I-II ступенів проведено виховну годину «Шлях до Перемоги», присвячену 71-й річниці визволення України від фашистських загарбників.

Учні дізналися про головні бойові дії за визволення України впродовж 1942-1944 рр., на прикладі історичних фактів показано якою ціною нашій Батьківщині далась перемога над загарбником. Лунали пісні воєнних років.

/Files/images/akts/28102015185.jpg Хвилиною мовчання учасники виховного заходу вшанували пам'ять воїнів - визволителів України. Найкраще, що ми можемо зробити для них – знати і пам'ятати про їх героїчний подвиг. На знак глибокої шани та пам’яті учні школи виклали символічну карту України з маків.

/Files/images/akts/фото 3jpg.jpg По завершені виховної години учні та педагогічний колектив школи поклали квіти до братської могили радянських воїнів та пам'ятного знаку на честь воїнів-земляків, загиблих в рокиВеликої Вітчизняної війни .

Акція "5 картоплин"

/Files/images/akts/6zfk1Zghvzk.jpg Учні Фрунзенської ЗОШ І-ІІ ступенів взяли активну/Files/images/akts/dzra8lNli9Y.jpg участь в акції "5 картоплин", яка тривала з 12 жовтня по 12 листопада. По завершенню цієї акції було надано допомогу сім'ям військовослужбовців Середенка О., Худенко Є., Борисенко В.та багатодітній сім'ї Муран О. Найактивнішою учасницею акції стала Лаба С., учениця 6 класу, яка принесла 20кг картоплі

Акція по збору коштів для 79-ої окремої аеромобільної бригади м.Миколаєва

/Files/images/akts/16112015216.jpg З метою підтримки земляків - захисників України учні нашої школи не вагаючись долучилисть до акції по збору коштів для 79-ої окремої аеромобільної бригади м.Миколаєва, яка проводиться у Доманівському районі. Підтримка української армії допоможе нашим солдатам вести більш безпечну службу у важкий час для країни, вонаніколи не буде зайвою, адже будь-яке людське плече завжди потребує хоч в маленької, але потрібної допомоги.

«Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу»

/Files/images/akts/20112015224.jpg 20 листопада 2015 року у Фрунзенській ЗОШ I-II ступенів проведено виховну годину «Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу», присвячену 150-ій річниці з дня його народження.

Учні здійснили заочну подорож до пам’ятника митрополита у Львові, познайомилися з історією його створення.

/Files/images/akts/20112015218.jpg Переглянувши презентацію і відео про життя і діяльність митрополита, дійшли висновку, що Андрій Шептицький був не лише духовним батьком українського народу, а й надзвичайно різноплановою особистістю, яка всі свої інтереси та вміння поклала на алтар служіння людям. Познайомилися з виховними настановами, які Шептицький давав дітям. А після закінчення подорожі створили імпровізовану газету «Діяльність в ім’я України».

Завершилася виховна година загальною молитвою за український народ Андрея Шептицького.

«Україна пам’ятає!»

/Files/images/akts/27112015239.jpg Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому смертельному сні 1933 року. Голодомор намагалися замовчати. В Кремлі хотіли навіть знищити рештки пам’яті про нього, але «Україна пам’ятає!» Під такою назвою пройшов виховний захід-реквієм у Фрунзенській ЗОШ I-II ступенів.

Учні декламували вірші, переглянули відео «Голодомор: знищення України» та «Відкриття меморіалу у Вашингтоні жертвам голодомору». Та найбільше присутніх вразив музичний супровід заходу: остання колискова матері та остання молитва дитини. Хвилиною мовчання було вшановано жертв геноциду українського народу./Files/images/akts/27112015240.jpg

Учні запалили символічну свічку пам’яті. Вона горітиме, зігріваючи душі тих, кого в 1933-му не відспівали, не оплакали, не провели, не поминули…Вічна пам'ять…

Всіх присутніх було запрошено на свічкову ходу 28 листопада о 16 годині . Запали свічку у своєму вікні!

Майстер-клас по виготовленню патріотичних браслетів для воїнів АТО

21 березня 2016 року учениці 7 класу Калита Єлизавета та Кирнисенко Анастасія провели для однокласників майстер-клас по виготовленню плетених патріотичних браслетів для воїнів АТО, які були передані до Доманівського волонтерського центру.

/Files/images/akts/24032016450.jpg /Files/images/akts/24032016449.jpg

України найкращі сини

14 квітня 2016 року учениця 9 класу Середенко Валерія презентувала свою пошукову роботу «України найкращі сини» наУчасть у районній учнівській/Files/images/akts/konkursi/Безымянный.png історико-краєзнавчій конференції «Ланцюг поколінь: від 1941 року до сьогодення…», я якій розповіла про односельчан – учасників АТО.

23роки Україна не знала війни. Наш народ пишався тим що у буремні 90 – ті, Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Ще два роки тому ми з вами не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною, тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій. Ще два роки тому ми не особливо звертали увагу на слова «Слава Україні – Героям Слава»,а тепер ці слова набули нового змісту.

Наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумнівів, що ці герої – юнаки, чоловіки, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України.

Коли перед очима кадри з новин, фото поранених та загиблих героїв, дивлячись їм у вічі , ми розуміємо, що вислів «душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, це стало станом душі.

Я дивлюсь на світлини бійців,
Щирі посмішки, втомлені очі,
Сиві скроні та безліч рубців…
А мій розум сприйняти не хоче:
Це не сон, не синдром маячні,
Ця війна не в далекій країні,
Не в Іраку чи десь там в Чечні,
А в вишневій моїй Україні.
Саме зараз її вояки
Схід країни від зла захищають,
Б’ються на смерть мої земляки,
Кров’ю землю святу поливають.
Щоб країна ввійшла в майбуття
Вільна, сильна, без чвар та війни.
Віддають саме цінне - життя,
України найкращі сини!

Так шанобливо ми звеличуємо своїх односельців – учасників АТО, своїх Захисників - Єрмоленка Анатолія Петровича, Єрмоленка Олександра Андрійовича, Кравця Олександра Валерійовича, Середенка Олега Євгенійовича, Кисельова Андрія Миколайовича, Макогоненка Сергія Володимировича, Худенка Олександра Павловича та завгоспа нашої школи Борисенка Анатолія Олександровича.

Ми вдячні ім за те, що забуваючи про страх, про біль, про безпеку, вони всі як один, незалежно від віку й роду занять, встали на боротьбу з ворогом. Кожен з них ясно усвідомлював, що може загинути в будь-яку секунду, але раз за разом піднімався в бій, захищаючи свій дім, свою родину, свою Батьківщину від ворогів, тому що кожен з них знав, «Що якщо не я, то хто ж».

Макогоненко Сергій Володимирович

/Files/images/akts/123.png Народився 3 січня 1985 року в с.Фрунзе. Навчався у Фрунзенській школі, після закінчення якої проходив службу за контрактом в 28-окремій гвардійській бригаді Одеської області смт.Чорноморське на посаді заступника командира гранатометного взводу 1-механізованого батальйону.

З 8 березня 2014 року пройшов навчання спільно з 25-93 десантно-танковими бригадами на полігоні Широкий Лан. 3 липня 2014 року направлений у зону Антитерористичної операції, де виконував завдання по знешкодженню терористів у містах Сніжне, Шахтарськ, селищах Амбросіївка, Благодатне, Петровське, на височині в східній частині Донецької області Савур -Могилі. При виведенні батальйону з зони АТО, потрапили в Іловайський котел. Після тяжких боїв із значними втратами, отримав поранення та разом з бойовими побратимами проходив лікування в Одеському хірургічному госпіталі.

Кравець Олександр Валерійович

Народився у с.Фрунзе. Закінчив Доманівську ЗОШ I-III ступенів № 2. Мобілізований 4 квітня 2014 року. Служив в Національній Гвардії України спочатку стрільцем, а потім водієм. Демобілізований 18 травня 2014 року. 13 серпня цього ж року йому було вручено нагрудний знак «Учасник АТО».

Худенко Олександр Павлович

Народився 25 червня 1974 року в с. Фрунзе. Навчався в рідній школі. Здобувши середню освіту, був призваний до лав Збройних Сил України, службу проходив у м.Львові.

З 1 травня 2015 року перебуває у військовій частині, польова пошта ВО1228 в зоні проведення Антитерористичної операції.

Єрмоленко Олександр Андрійович, /Files/images/akts/125.png

1974 року народження. Після закінчення Фрунзенської загальноосвітньої школи навчався в Маринівському ліцеї. Потім служба в армії.

Під час п’ятої хвилі мобілізації, залишивши хвору матір, пішов захищати кордон України. З 28 січня 2015 року відновлював військові навички у Широкому Лані. Потім потрапив до Києва. Нині знаходиться на Донбасі за 7 км від Донецька.

Борисенко Анатолій Олександрович

Після служби в лавах Радянської армії отримав звання старший механік – водій 2ЗС.

Завгоспом Фрунзенської ЗОШ I-III ступенів.

/Files/images/akts/126.png З 28 серпня 2014 року проходив курси перепідготовки в навчальному центрі Київської області. 10 вересня 2014 року у військовій частині польова пошта В4680( II ГАСБ – гаубічно-самохідна артилерійська бригада ). 16 вересня вибув разом з бригадою у складі 24 Львівської жилізної бригади (місце базування м. Яворів, Львівська обл.) до с.Хворостянівка Луганської області. В період з 23 вересня 2014 по 16 січня 2015 року брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, захисті незалежності України. Старший водій – механік самохідного орудія «Акація».

Вже півтора року Анатолій Олександрович захищає східні рубежі України

Середенко Олег Євгенійович

Полум’я військових дій опалило і мою родину,бо серед односельців – учасників АТО і мій тато- Середенко Олег Євгенійович

Я знаю, чом в неньки

Заплакані очі,

Чому моя мама сумна.

Це тато у квітні

Пішов у солдати

А мама зосталась одна.

З 5 травня 2015 року тато перебуває на передовій у зоні АТО.

Народився 31 січня 1974 року в с.Фрунзе. Закінчив 11 класів Фрунзенської школи. В 1996 році призваний до лав Збройних Сил України. Службу проходив в Криму на військовому судні(моряк)./Files/images/akts/124.png

З квітня 2015 року перебував на навчанні на полігоні Широкий Лан. Одразу після навчань потрапив у зону АТО в с.Майорське Донецької області на передову за 200 метрів від ворога. Військовослужбовець 42-го окремого мотопіхотного батальйону, згодом отримав звання старшого сержанта, на даний час командир відділення. Брав участь у бойових діях за Зайцеве, Майорське, Авдіївку. Нагороджений медаллю «За визволення Донбасу».

11 січня 2016 року тата відпустили у тижневу відпустку, саме в цей день ворожий снайпер вбив його товариша.

Про що солдат невзмозі розказати?

Про гіркий біль не тіла, а душі,

Про те, що юні, молоді солдати

Зі смертю ходять по одній межі,

Про сум за домом, за блакитним небом,

Про рани серця, що на все життя,

А просить він за мир - його лиш треба

І світлого нам треба майбуття,

Про рідну землю - де немає крові,

Про музику дзвінкого джерела,

Про щире серце сповнене любові,

Що всіх нас повертає до життя,

Про що солдат невзмозі розказати?

Про те, як друга вбили на війні,

Про те, як в горі билась його мати,

Коли синочка привезли в труні,

Про що солдат невзмозі розказати?

Чиновникам цього незрозуміть

Про те, як хоче він свою родину

До серця пригорнути хоч на мить!

Радість зустрічі перепліталась з тяжкими спогадами про нелегкі військові будні.

« Складні умови перебування на передовій, по декілька днів без їжі і води. Життя в окопах, де немає бліндажів. Верх накритий стовбурами дерев і клейонкою. Сплять на топчанах збитих з дощок. Коли йшли дощі, окопи затоплювало, доводилося касками вичерпувати воду. Готують самі. Дуже допомагають волонтери з Дніпродзержинська, Києва. Львова. Отримав посилку від Доманівського волонтерського центру, за що щиро вдячний. Дуже тоді відчуваєш підтримку земляків».

Оповили шию рученята...
Ніс уткнувся в дороге плече.
Лиш на тиждень відпустили тата,
Й знов на Cхід, де ще війна іде…

Після відпустки він повернувся в зону бойових дій на передову в с.Майорське, а в середині березня 2016 року його батальйон передислокували на Херсонщину.

Довго тягнуться чекання місяці.
І думки лише до нього линуть...
Саме нині, в ці тривожні дні,

Тато захищає Батьківщину.
Він із тими, хто іде у бій,
Знає, як чекає вся родина.
Тато повернеться назавжди,
Й ворога здолає Україна.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.